SKKT – PTTK „Wędrowiec”

Koło SKKT – PTTK „Wędrowiec” — działa aktywnie od roku 2004 (zrzesza ok. 25-30 członków rocznie).

Organizujemy różne ciekawe wycieczki w okresie roku szkolnego, a także w czasie wakacji. Zdobyliśmy okoliczne szczyty m.in. Skrzyczne, Klimczok, Szyndzielnię, Magurkę, Kozią Górę, Żar, Leskowiec. Byliśmy w Pieninach (na pięciodniowej wycieczce wakacyjnej) oraz w Bieszczadach (trzy dni w czasie wakacji), zwiedzaliśmy Szlak Jurajski (Mirów, Bobolice, Ogrodzieniec).
Cztery razy byliśmy współorganizatorami – Zimowego złazu turystów „Choinka dla zwierząt” przy Chacie na Groniu. Spotykamy się z ciekawymi ludĽmi (m.in. kronikarzem beskidzkim p. Janem Halamą), odwiedzamy ciekawe miejsca (m.in. Muzeum Zofii Kossak Szatkowskiej w Górkach Wielkich, „Leśny Park Niespodzianek” w Ustroniu, Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Chatę Kawuloków w Istebnej, Muzeum koronki w Koniakowie itp.).

Bierzemy udział w złazach turystycznych organizowanych przez PTTK m.in. „Beskidzka jesień”, „Spotkajmy się na…”, „A my znów na szlaku”, w rajdach „Zielenią się buki”, „Człapu-człap”, powiatowych jesiennych rajdach „Brązowego liścia”, powiatowych rajdach górskich – trzy razy udało nam się zdobyć „Puchar Starosty”. Spotykamy się na corocznych Zimowych Spotkaniach Młodzieży. Wielu członkom naszego koła udało się zdobyć popularne i brązowe GOT.
Uczestniczymy w konkursach wiedzy turystycznej, w konkursach piosenki turystycznej, a także w konkursach plastycznych organizowanych przez PTTK.
Działalność koła na bieżąco prezentowana jest na gazetce szkolnej oraz na stronie internetowej naszej szkoły — zspmeszna.pl, prowadzimy również „Kronikę”, w której dokumentujemy wycieczki i inne wydarzenia.

W naszym kole panuje miła i serdeczna atmosfera.
Wszyscy zainteresowani mile widziani.

Back To Top