Ważne

Apel do uczniów i rodziców

Szanowni Państwo – Rodzice i Uczniowie naszej Szkoły.

W związku z zaistniałą sytuacją i wprowadzonymi ograniczeniami w funkcjonowaniu zarówno życia publicznego jak i oświaty zwracamy się z gorącym apelem do Was Wszystkich:
Przerwa w nauce to nie są ferie – to jest czas kwarantanny, który ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. We Włoszech duża cześć młodzieży potraktowała brak zajęć jako okazję do zabawy i spotkań towarzyskich, przyczyniając się do lawinowego przyrostu zakażeń.

Prosimy – ograniczcie kontakty z innymi ludźmi, także przyjaciółmi i dalszymi krewnymi, do niezbędnego minimum. Życie towarzyskie przenieście do Internetu, korzystajcie z nowoczesnych technologii do utrzymywania kontaktów z przyjaciółmi, a lekarstwem na nudę niech będą nauka, książki, hobby lub prace domowe.

Uczniowie w czasie zawieszenia zajęć powinni bezwzględnie pozostać w domach, nie powinni spotykać się w grupach w celu uniknięcia zarażenia wirusem.
Nie wolno Wam przebywać i korzystać z boisk i obiektów sportowych wokół szkoły – przypominamy, że szkoła i obiekty sportowe, w tym również boiska są całodobowo monitorowane.

Musimy dołożyć wszelkich starań, aby zalecenia odpowiednich służb były należycie realizowane – przebywanie w skupiskach ludzi może stanowić zagrożenie dla zdrowia, w szczególności osób starszych. W warunkach domowych należy także przestrzegać zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają dzieci i młodzież.

Nasza szkoła realizuje program nauczania w wersji online: wszyscy uczniowie otrzymają od nauczycieli materiały i zadania do realizacji..

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do Rodziców o regularne, codzienne logowanie się do dziennika elektronicznego i sprawdzanie informacji i zadań przekazywanych przez nauczycieli Państwa Dzieciom.
Zapewniamy Państwu i naszym Uczniom dwustronną komunikację przez moduł wiadomości w dzienniku elektronicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *